Otel Ekle

Erdek Otelleri ve Ocaklar Otelleri

Otel Ekle
Hadi Bu Hafta Sonu Erdek’e Kaçın!
Erdek Resimleri

Hadi Bu Hafta Sonu Erdek’e Kaçın!

İlkbaharda Erdek yazdan bile daha keyifli aslında, doğa en yeşil haliyle bize bir başka yüzünü gösteriyor, Benim gibi çok üşümeyenler yavaş yavaş denize girmeye başladı bile ama daha hava koşulları plajda yatmak yerine bol bol gezip görmeye cezbediyor, ve daha okullar kapanana kadar sezon tam anlamıyla açılmadığı için etrafın tıklım tıklım olmaması. Erdek’te yaz curcunasından uzak alternatif, Erdek tatili hayali kuranlar için kısa ama harika bir sezon açılmış sayılıyor. Hadi en azından bir hafta sonu kaçamağı yapın gelin.

Kapıdağı yada Erdek köylerini gezin.
Kapıdağ’daki en güzel koyları görün sessiz sakin, Yazın plajdan otele, otelden plaja yapıyorsunuz çoğunuz, Erdek köylerini ve Kapıdağ’ı keşfetmenin tam zamanı.
Ocaklar, Narlı, ilhanlar, Turan, Ormanlı ister gelirken getirin yoksa buradan da alabilirsiniz mangalı unutmayın, sessiz sakin Erdek’te yeşilin her tonuyla yaşadığınızı anlayın. Koyları gezin yeni yerler keşfedin.


En azından çay bahçesinde bir kahvaltı keyfi ve yürüyüş bile size doping olacaktır.
Erdek’in en yeşil halini görmek istiyorsanız, kahvaltıdan başlayarak gün boyunca oturabileceğiniz Erdek çay bahçeleri sizleri bekliyor.
Cuma akşamından yada cumartesi sabahından hemen varsa arabanıza yoksa feribota, otobüse atlayıp gelin keyifli bir kahvaltı yapın çuğra yada kurbağalı tarafına bir yürüyüş yapın, veya bisiklet kiralayın, akşamda restaurantlarda, tekne restaurantlarda olabilir balık keyfi yapın dönün inanın pazartesi günü işe daha bir şevkle ve hırsla başlayacaksınız ve haftayı bir an önce bitirip tekrar gelmek isteyeceksiniz.
Çocuklarınızla birlikte Uçurtma uçurun, Top oynayın

Hıdırellez Şenliklerine Katılın
Erdek Zamanı Hıdırellez Şenliği programı 5 Mayıs Cumartesi akşamı saat 19:00’da, Ali Haydar Sarı Sahil Bandı girişinde “Erdek Zamanı Bando Takımı” eşliğinde, kortej yürüşü ile başlayacak. Kortej yürüyüşünün ardından, 6 Mayıs sabah 04:00-05:00 arasında Seyitgazi Tepesine çıkılacak, Seyitgazi’de sabah kahvaltısı,(çorba,zeytin,peynir,lokma ve çay) geleneksel hıdırellez ateşi yakılacak. Dilek tepesinde, vatandaşlarımız dilek ve duaları sonrasında, dileklerini denize bırakacaklar.
Diğer taraftan festival boyunca Halk Pazarı açılırken, iki günlük şenlikte; dans ve ritim gösterileri, halk oyunları, halk konserleri coşkusu ile taçlanacak.Erdek Zamanı Festivali bu sene 5 bölüm halinde gerçekleşecek. İlk bölümü 5 – 6 Mayıs Hıdırellez Şenlikleri ile başlayacak. Yaz boyunca çeşitli etkinlikler olacaktır. Haziran ayında Kiraz Festivali, Temmuz ayında Aşk Festivali, Ağustos ayında Kültür Festivali, Eylül Ayında Barış Festivali gerçekleşecektir.

Bir Tekne kiralayın ister balık tutun, ister koyları gezin.
Çok balık tutamasanızda Erdek’te tezgahlarda hep taze balık var, bol balıklı Erdek Balık Restaurantları sizi bekliyor.

En Güzel gün batımı Erdek’te
Akşam üzeri alkol kullanıyorsanız ister birayla yada istediğiniz farklı bir içecekle güneşin batışını kaçırmayın. Hele ki sosyal medyada instagramda yada facebook’ta paylaşacağınız gülen yüzlü mutlu fotoğraflarınızı herkes çok kıskanacak.

Erdek otellerinin kimi sürekli açık bazıları yeni açılıyor. Baharda açık ve tavsiye edeceğimiz oteller şehir merkezinde isterseniz Mavi İnci Park Otel olabilir, Çuğra tarafında denize sıfır kumsalda bir yer arıyorsanız. Yağcı Otel, Tuana Otel‘de keyifle konaklayabilirsiniz.

28 Eylül 2018 1989 okunma , ,
admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

YORUMLAR