DOĞA CENNETİ AVŞA ADASI

DOĞA CENNETİ AVŞA ADASI

Avşa Adası Balıkesir ilimize bağlı muhteşem bir doğa cennetidir. Sessiz sakin bir tatil hedefliyorsanız mutlaka uğramalısınız. İstanbul ve Erdek’ten ulaşmak mümkün. Denizi oldukça temiz ayrıca güneş sıcaktan bunaltmazken ince kuma sahip plajlarda rahatsız edilmeden dinlenebilir yüzebilirsiniz. Adada konaklama oldukça hesaplıdır. Oteller dışında apartlarda hizmet vermektedir. Yemekleri de bütçenize uygun ve hesaplıdır. Akşam vakitleri güven içerisinde geç vakitlere kadar gezebilirsiniz. Avşa’nın tek dezavantajı hastane bulunmuyor. Avşa Adasına İstanbul’dan eğer gemiyi tercih ederseniz 5 saatte deniz otobüsü ile 3 saatte ulaşıyorsunuz. Erdek’ten ise 1 saat 45 dakika’da ulaşıyorsunuz. Tertemiz sokakları, aynı şekilde güzel ve temiz denizi, plajı ve insanı rahatlatan havası ile tam bir tatil beldesi.

Plajları kumdan oluşan Avşa Adasındaki gibi geniş plaj şeridi başka adalarda bulunmuyor. Yiğitler Köyünde Ali Dede Hazretlerinin Türbesi ziyaret edilen alanlardandır. Bağcılık oldukça gelişmiştir. Adanın büyük kısmı asmalarla kaplanmıştır. Geri kalan alanlarda değişik bitkiler çalılar, otsu bitkiler, beyaz kum zambakları vs yer almaktadır. Ada Marmara’nın orta kısmında yer almaktadır. Bölge iklimi Ada’da hâkimdir. Akdeniz ve Karadeniz ikliminden esintiler de mevcuttur. Yaz aylarında 30 derecenin üstünde sıcaklık ortalaması görülür. Adanın en güzel taraflarından birisi Haziran ayından taa Eylül ayının bitişine kadar hatta bazı zamanlarda veya isterseniz Ekim ayında bile denize girebiliyor olmasıdır.

Adanın etrafını koylarını isterseniz gezi motorları ile isterseniz aracınız ile gezebilirsiniz. En ünlü gezilecek yerler Çınar Köyü, Mavi Köy, Değirmen, Manastır, Kumtur, Beyaz Saray ve Yiğitler Köyü’ndeki Altın Kum olarak göze çarpmaktadır. Avşa’nın hayran bırakan güzel bir yönü de gün batımıdır. Güneşin denizin içinden giderek kaybolması gökyüzünün renk cümbüşüne çevirmesi seyredilmesi muazzam ve uzun süre aklınızdan çıkmayacak bir etki bırakır. Huzur için ve enerji depolamak için Avşa’ya mutlaka gelmelisiniz. Ayrıca gezme yüzme vb eğlenceleriniz bittikten sonra kesinlikle akşam gün batımını fotoğraflayın. Bu muhteşem Ada’ya sitemizden bir çok şekilde imkânlarla gelebilirsiniz. Temiz deniz ve kum, lezzetti ve güzel yemekler, çok para gerektirmeyen huzur dolu bir tatil için sizleri bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir