TURİZM CENNETİ ERDEK

TURİZM CENNETİ ERDEK

Yoksa siz hala Balıkesir ilinin Erdek ilçesine gelmediniz mi? Türkiye’nin ilk sayfiye yerlerinden birisi olan Balıkesir’in en kuzeyinde Marmara Denizi’nin kıyısında bulunan Erdek Türkiye’mizin en önemli turizm merkezlerinden birisi olarak göze çarpıyor. Özellikle yazın ilçe olan Erdek’in nüfusu bazı küçük illere yaklaşmaktadır. Erdek antik kentleri, açık hava müzeleri, tertemiz denizi ve kumsalı ile en kısa zamanda ziyaret etmeniz gereken bir yer. 

Küçük İstanbul deniliyor Erdek için. Denizi adeta bir çarşaf gibi. Yeşilliklerle dolu bir yer ayrıca muhteşem bir denize sahip. Erdek Ocaklar Mevki turizmcilerin gözde yerlerinden birisi. Ocaklarda denizin üzerinde baktığınız zaman dibini görebiliyorsunuz. Denizin dibi kumla kaplı. Sahilide oldukça güzel. Yeşillerin içinde bir yer Ocaklar.

Erdek’te 12 km. sahil şeridi bulunuyor. Bu şeritte ince kum bulunurken çakıl yok. Deniz ise dalgalı değil.  Denizin tertemiz ve az tuzlu olması denizanalarının çok olmasını sağlamış. Erdek’in en güzel yanlarından birisi güneş  batışı bu muhteşem manzarayı kaçırmayın. Oldukça güvenli bir yer Erdek. Erdek’in iklimi ise ılıman Marmara iklimine sahip. Yakınlardaki kapıdağın ormanlık iç kısımları sizin ilginizi çekecek. Ayrıca 90 yıllardan beri süregelen Erdek Belediyesi kültür sanat şenlikleri devam ediyor. 


Tabi o kadar güzellikler var ki yaşamadan anlamanız zor onun için en kısa sürede sizi turizm cenneti Erdek’e bekliyoruz. Burada sitemizde de bulunan butik oteller veya bütçenize uygun oteller hizmet vermekte. Size en uygun oteli seçerek eşi bulunmayan bir tatil fırsatını kaçırmayın. Kendi isteklerinize göre bir çok seçenek sunuyoruz kaliteden ödün vermeden huzuru arıyorsanız Erdek’e gelebilirsiniz. Erdek’te de kalma konaklama derdinizi çözmek için sizlere hizmet veriyoruz. Sitemizden kısa bir sürede istediğiniz oteli seçerek tatilinize ilk adımı atabilirsiniz. Erdek’e geldiğiniz için pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz. Huzurlu ve çok sıcaktan uzak yöresel sakin kafa dinlemelik bir tatil için Erdek’e kesinlikle gelmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir