Türkiye’de en güzel tatil yapabileceğiniz yerler

Türkiye’de en güzel tatil yapabileceğiniz yerler

Yazın hepimiz tatilin vazgeçilmezleri olarak deniz kum ve güneşi ararız. Ancak seçilen mekânların kalitesi bazen bizi sevindirirken bazen de üzmektedir. Deniz tatili amaçlıyorsanız güzel bir araştırmadan sonra tercih etmeniz sizin tatil kalitenizi artıracaktır. Sizin için güzel tatil yerlerini derledik. Umarız ki size yardımcı olur bu seçimlerimiz.

1.) Muğla-Datça

Deniz turizmi denilince akla gelen ilk yerlerdendir. Yerli yabancı seveni oldukça çoktur. Hem doğal hem tarihi bir çok güzelliği içerisinde barındırır. Gündüzleri denizin tadını doyasıya çıkarırken gece de Datça sokaklarında gezip tarihi sokaklarda koklayabilirsiniz. Palamut Bükü’nde berrak deniz oldukça hoşunuza gidecek. Aileniz ile birlikte çok tat alacaksınız. Amaç ne kadar deniz tatili olsa da bir çok antik güzellikleri de gezmenizi öneririz.

2.) Muğla-Marmaris

Türkiye’mizde tatil deniz denilince akla ilk gelen yerlerden birisi Muğla Marmaris. Muğla’nın incisi olarak anılıyor Marmaris semti. Özellikle yabancı turistlerin ilgi odağı. Alman ve Rus’ların vazgeçilmezi olarak dikkat çekiyor. Tam anlamıyla denizi iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bir yer. Deniz kum güneş triosunu bulacağınız iyi ki diyeceğiniz Cennet mekânlardan bir tanesi. Mavi ve yeşilin birlikteliği size oldukça huzur verecek.

3.) Antalya-Alanya

Türkiye’nin en önemli deniz turizm merkezlerinden bir tanesi Alanya’dır. Yabancı turistlerinde ayrıca gözdesi durumundadır. Mutlaka gidip görmeniz gereken yerlerdendir. Ünlü damlataş mağarası bulunmaktadır. Onun yanında ise damlataş plajı ise yeşil ve maviyi harmanlayarak muhteşem bir güzellik sunmaktadır. Adeta sizleri davet etmektedir. Denizin muhteşem güzelliklerini sunan Alanya ayrıca tarihi güzellikleri de cezbediyor. Kızıl kule, dim mağarası, Selinus antik kenti, Alanya kalesi çok güzel tarihi mekanlardandır. Hem denizi hem de tarihi arıyorsanız Alanya muazzam bir tercih olacak sizler için. En kısa zamanda bekleniyorsunuz.

4.) İstanbul-Şile

Deniz tatili deyince Dünya’nın incisi ve sayılı boğazlarından olan İstanbul’u es geçmemiz tabiî ki olmaz. Güzel sahili ve yazlıkçıların vazgeçilmezi olan Şile birbirinden önemli tarihi eserlere de ev sahipliği yapıyor. Kum baba plajı sizi rahatlatacak stresten uzaklaştıracak. İstanbul dışına çıkamıyorsanız buraya gelmelisiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir