Güzeller Güzeli Ayvalık

Güzeller Güzeli Ayvalık

Marmara Bölgesi’nin en ucunda Balıkesir yer almaktadır. Balıkesir’in ucunda ise tatil cenneti ayvalık yer almaktadır. Ayvalıkta gezilecek saymakla bitmeyecek yerler mevcut. Ege Denizi’ne kıyısı olan Ayvalık, yaz tatiliniz için gideceğiniz en muazzam seçeneklerden birisidir. Genellikle yerli turistlerin tercih ettiği Ayvalık’a yabancı olarak Yunanistan asıllı turistler ilgi göstermektedir.

Kaz dağlarından hoş bir meltem esintisi sizi saracak, yazın bunaltıcı sıcağını kıracak ve akşamları ferah bir nefes alacaksınız. Ayvalık yeşil mavi tonlarını bir araya getirirken hem tarih kokar hem de doğal güzelliklerini sergiler. Ayrıca küçük büyük toplam 22 ada vardır. Tekne turu yaparsanız oldukça keyif alacaksınız.

Ayvalık’ta yer alan plajlara gelecek olursak:

Sarımsaklı Plajı: Ayvalık’ta en revaçta olan ve tercih edilen plajdır. Oldukça güzeldir. Denize girmek isteyenlerin en çok tercih ettikleri yerlerdendir. Dünyaca ünlüdür yerli yabancı birçok turiste rastlayabilirsiniz. İnci kumlu ve güzel bir denize sahiptir. Suyu ise diğer plajlara oranla yüksek oranda soğuktur.

Çataltepe Plajı: Cunda adasında yer alır. Adanın arka kısmındadır. En güzel plajlardandır. Yerli halk tarafından tercih edilmektedir.  Sakin dalgasız denize sahiptir bu yüzden yerli halkın olduğu plajda çok kalabalık olmamaktadır.

Ayvalık’ta neler yapabilirsiniz?

Tekne Turu: Bahsettiğimiz gibi 22 adaya sahip olan Ayvalık’ta tekne turu yapmanız sizi oldukça mutlu edecektir. Çoğu boş olmasına rağmen tekne turu ile adalar turistlerin ilgisini çekip oldukça hoşuna gitmektedir. Ayvalık’ta görmeniz gereken çok güzel koylar bulunuyor. Ada koy ve denizi bir arada görmek için tekne turuna katılın.

Şeytan Sofrası: Ayvalık’ta oldukça meşhurdur. Şeytan Tepesi olarak bilinen tepeye çıkarak eşsiz Ayvalık manzarası ile keyif edeceksiniz. Ayvalık’a 8 km. mesafede yer alır. Gün batımını tepeden izlemek ve fotoğraflamak sizlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Cunda Adası: Bu ada Ayvalık’ın en önemli tatil alanıdır. İçerisinde bir çok işletme yer alır ayrıca balıkçılar dondurmacılar kahveciler bulunmaktadır. Adaya giderek muhteşem zaman geçirip stresinizi atabilirsiniz.

İnternet sitemizde size uygun birçok konaklama imkânı sunuyoruz. Bu muhteşem yaratılış efsanelerini gezmeniz için fırsatlar sunuyoruz. İnternet sitemizden seçim yaparak en kısa sürede Ayvalık’a gelmenizi bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir