Unutulmuş bilinmeyen güzellik Erdek

Unutulmuş bilinmeyen güzellik Erdek

Marmara ve Ege’yi buluşturan Erdek çocukluğumuzun mahalle kültürüne bizi götürüyor. Zeytin ağaçları ile süslenmiş ayrıca denizinde mis gibi balıkları olan unutamayacağınız bir tatil için Erdek’e gelin. Tertemiz havası, ince beyaz kumları, her tondan yeşili ve maviyi göreceğiniz Erdek İstanbul’a çok yakın hem de turizm Cenneti bir alan.

Paşalimanı Adası ile tanıtıma başlayalım. Erdek’in en güzel yerlerinden olan Paşalimanı adası yeşille maviyi buluşturuyor. Ayrıca doğadan çıkan ürünlerle yapılan yemekleri, adadan çıkan taptaze balıkları ile güzelliğine güzellik katıyor. Kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Paflima koyu ise doğaseverseniz diğer doğaseverlerle birlikte sizlerin gözde rotalarından olacaktır. İncecik kumlarla çevrili plajı ile denizin tadına doyacaksınız. Erdek’e sadece 30 km uzaklıkta.

Alışveriş olarak ise Erdek’te yöresel ürünler oldukça ünlü. Girit ezmesi, tirit, sütlü börek, sini pidesi, manca, şişerka, langitka gibi yöresel lezzetler damak zevkinizi genişletecek. Hediyelik eşya olarak da birçok seçenek mevcut.

Hem eğlenmek hem de kafa dağıtmak aynı zamanda da huzuru arıyorsanız Erdek’e gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Erdek ve Doğa’ya gelecek olursak. Zaten Erdek demek Doğa demek.Erdek istediğniiz zaman denize girebileceğiniz yerlerden birisi. Bölgede sportif faaliyet olarak ise trekking, yamaç tırmanışı, kamp ve bisiklet turları yapma fırsatınız var. Ayrıca tavşan adası, Seyitgazi bakları, zeytinliada, manastır koyu, büyükova-küçükova kotu en meşhur dalış yerleri olarak dikkat çekiyor. Günlük ücretler vererek de Bandırma, Mangırcı ve Ocaklar mevkilerinde kamp yapabilirsiniz.

Erdek Kültür ve Tarih

Yaklaşın 8 bin yıllık geçmişi var Erdek’in. Miletosluları, Romalıları ve Bizanslıları görmüş bu topraklar. Son olarak Süleyman Paşa vesilesi ile Türk tarafına kazandırılmıştır.  Rumca konuşan Giritlilere rastlayabilirsiniz. Onlara özgü yemeklere de rastlayabilirsiniz.

Nerede kalacağım?

Erdek’te sitemizde uygun otelleri sizler için derledik. Her keseye uygun ve zevkinize göre otellerle sizlere kaliteli hizmete vesile olmaya çalışıyoruz. Erdek sizin hayatınızda gelip görmeniz gereken hoş yerlerden birisidir. Konaklama ihtiyacınızı kolayca ve sizi zorlamadan karşılamak için sitemiz hizmetinizdedir. Tek yapmanız gereken size en uygun oteli seçerek yerinizi ayırttırmanızdır. İyi tatiller dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir