AVŞA ADASI

AVŞA ADASI

Avşa Adası, Marmara Denizi’nde bulunan güzide tatil mekânlarından birisidir. Uzun yıllardır yerli, yabancı turistlere ev sahipliği yapmış Ege ve Akdeniz’e gidenlerin gitmeden uğradıkları güzel bir ada olarak bilinmiştir. Günümüzde Akdeniz turizminin ön plana çıkması ile biraz yavaşlasa da hala canlı ve hareketli bir yerdir Avşa Adası. Ağırlıklı olarak yerli turistlerin gözdesi olan Avşa Adası genellikle orta kesime hitap ediyor.

Güneş ayrı doğar Avşa’da. Hele sahilinde gün batımını izlemenin keyfini hiçbir yerde bulamayacaksınız. Pırıl pırıl denizinde yüzmesi sizleri mest edecek. Ne yapıp edip Avşa adasına gelmelisiniz. Tüm güzellikleri harmanlayarak içerisinde bulunduran bir Ada. Tatilciler gelenler değerini anlayarak tekrar gelmek için can atıyorlar.

36 km. karelik toprak bütünlüğünün neredeyse tamamı kumsalla kaplıdır. Ada çevresinde bir çok denize girebileceğiniz koy ve plaj bulunuyor. Denizi ise oldukça temiz. Denizin altından ve üstünden geçen su akıntıları temiz kalmasını sağlıyor. Avşa Adası’ndan rahatlıkla denize girebildiğiniz gibi adanın meşhur koyları Altınkum ve Çınar koyları çok revaçtadır. El değmemiş, doğal koylardan olan buralardan denize girmek size oldukça keyif verecek. Merkez gündüzleri canlı. Sahil ve sahil çevresindeki kafeler gün boyu etkin. Gün boyunca denize girip güneşlenebilirken, akşama doğru güneşin batışını yemek eşliğinde seyredebilirsiniz. Sabah uyandığınız da ise veya sabaha kadar uyumadı iseniz iskele meydanında bulunan pastanelerde uykudan önce vakit geçirebilirsiniz.

Alternatif arıyorsanız veya kafa dinlemek istiyorsanız Avşa adasının doğu sahilinde yer alan Yiğitler köyü merkezi sizin için birebir. Eski bir balıkçı kasabası olan köy şirin sessiz yapısı ile huzur arayanların uğrak noktası. Konaklama düşünüyorsanız oldukça uygun fiyatlara kalabilirsiniz. Avşa Adası’na gelerek anlatılanların gerçekliğine şahit olabilirsiniz. Cennet Türkiye’mizin Cennet bölgelerinden birisidir. Gerçekten pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz. İnternet sitemiz size bu konuda hizmet vermektedir. En uygun konaklama hizmetinizi sağlayarak sizi mahrum etmeden uygun fiyatlarla muhteşem bir tatil geçirmeniz için çalışıyoruz. Sitemizden kendinize en uygun konaklamayı otel, apart  seçerek kendinize bir güzellik yapın. Huzur ve kafa dinlemeyi sizde hak ediyorsunuz. İyi tatiller. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir