Türkiye’de en güzel tatil yapabileceğiniz yerler

Türkiye’de en güzel tatil yapabileceğiniz yerler

Yazın hepimiz tatilin vazgeçilmezleri olarak deniz kum ve güneşi ararız. Ancak seçilen mekânların kalitesi bazen bizi sevindirirken bazen de üzmektedir. Deniz tatili amaçlıyorsanız güzel bir araştırmadan sonra tercih etmeniz sizin tatil kalitenizi artıracaktır. Sizin için güzel tatil yerlerini derledik. Umarız ki size yardımcı olur bu seçimlerimiz.

1.) Antalya- Kaş

Türkiye’de akla gelen ilk deniz tatil mekânlarından olan Antalya-Kaş’ın bu şekilde ön planda olmasında bir çok etmen vardır. Fakat en önemli etmenlerden birisi. Kaputaş Plajı’na sahip olmasıdır. Bu plajda beyaz kumlarla turkuaz mavisi kumlar birleşerek muazzam bir görüntü sunmaktadır. Bu görüntü sizi kendine hayran bırakacak. Yüzerken keyif alacaksınız. Psikolojik olarak rahatlayacaksınız. Ayrıca bu semtte çok güzel bir antik kentte bulunuyor. Xanthos antik kenti. Tarihi buram buram koklayacağınız bu antik kentte ayrıca güneşin doğuşu ve batışı sizi oldukça etkileyecek. Ayrıca Kaş semtinde caretta caretta yumurtlama mekânları bulunuyor. Orayı ziyaret ederek değişik bir anı elde edebilirsiniz. Tarihi güzellikleri ortamları ve özellikleri muhteşem plajı ile Antalya Kaş sizler için muazzam olacaktır.

2.) Balıkesir-Ayvalık

Dağları denize dik uzanır Balıkesir Ayvalık’ta. Birbiri ardınca onlarca güzel koy bulunması başka bir güzelliktir. Ayrıca en yükse tepesi Şeytan Tepesi eşinizle romantik dakikalar geçirmeniz için birebir. Ege’ye yakın olan Ayvalık semtinde zeytinyağı da çok revaçta. Zeytinyağlı güzel yemekler bulacaksınız. Sarımsaklı plajında denize girerek deniz kum güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dünya sağlık örgütünün bu plajdaki kum için dünyanın en mükemmel kumu raporu da sizlerin tercihi için oldukça önemli olacaktır. 2013 ve 2014 senelerinde ayrıca mavi bayrak almıştır bu plaj. Küçük sevimli ve ailenizle oldukça güzel vakit geçirmeniz için güzel bir tercih Ayvalık.

3.) Çanakkale-Bozcaada

Her yanı denizle çevrili sulara baktıkça huzur bulayım derseniz size Bozcaada harika gelecek. Pek çok bölgeye göre suları daha serin Bozcaada’nın. Cennet mekânlarından birisi burası Türkiye’mizin. Ayazma plajı buranın favori yerlerinden. Ayrıca unutulmaz bir tatil istiyorsanız motor kiralayıp adalara akmalısınız. Baştanbaşa gezmelisiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir