Erdek Neler Var?

Erdek Balıkesir’de bulunan özellikle yerli turistlerin akın ettiği sakin denizi berrak çarşaf gibi denizi ile gözde olan muazzam bir yer. Yeşilliklerin de bol olduğu muazzam bir mekân. Eskiden sadece kamp yapanların çadırlarının bulunduğu Erdek’te artık sizde tatil yapabilirsiniz. Turizmin ve ilginin çok yoğun olduğunu gören otellerimiz birçok yerleşke inşa ederek turizm sevdalılarının yüzünü güldürdü. Sitemiz size bu konuda birçok fırsat sunmaktadır. İstediniz kalitede istediniz güzellikte birçok otelle sizlere hizmet vermekteyiz.

Erdek’te neler var? Neler yapabilirim?

Neler yiyebilirsiniz? Erdek’de mutlaka önceden duymuşsunuzdur meşhur tost bulunuyor. Merkez’de bulabilirsiniz. Doğal olarak denizin olduğu yerde balık olmadan olmaz balıkçılık ile geçinen bir çok insan var. Fakat uyarımız turizm merkezi olduğu için fiyatları bilmeden bir yere oturmamanız şeklinde olacak. Erdek’in en önemli şeylerinden birisi zeytin ve zeytinyağı. Doğal zeytinleri ve yağını burada kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ocaklar Köyü

Tam bir tatil beldesi Ocaklar Köyü. Ormanlık bir alan ve muhteşem bir serinlik yazın sıcak günlerinde bile sizi terk etmeyen bir serinlik. Sessizlik ve huzuru arıyorsanız tam size göre. Ayrıca sahili oldukça uzun olduğu için kalabalık olmuyor.(3 km.) Erdek’in en güzel yerlerinden birisi Ocaklar mevki. Konumu ise kağıdağ yarımadasının batısında kalıyor. Erdek’e çok yakın şirin temiz bir köy. Doğa hala bakirliğini korumakta.

Kyzikos Antik Kenti

Bandırma yönünden gelirken Kyzikos antik kenti tabelasını göreceksiniz. 9 km sonra Kyzikos antik kenti ile buluşacaksınız. Burada eskiden çok büyük bir medeniyet yaşamış. Miletos’tan gelen göçmenler tarafından kurulmuş bu kent. Burada bulunan eserler Erdek Açık Hava Müzesi ve İstanbul Arkeoloji Müzesinde sergileniyor. Burada eski çağlardan kalan Hafrianus tapınağı da bulunuyor. Şehrin Roma dönemindeki ihtişamı hakkında izlenim veriyor bu tapınak.

Sonuç olarak saymak bitiremeyeceğimiz birçok güzelliklere sahip Erdek. Eğer sakinlik yazın sıcağında bile kavrulmadan serinlik fazla sıcak olmayan bir hava ve deniz istiyorsanız Erdek sizin için birebir. Ayrıca güneydeki otellerin fiyatları yanında Erdek de oldukça uygun fiyatlara tatil yapabilirsiniz. Sitemizden oldukça güzel fırsatlara ekonominizi zorlamayacak otelleri seçebilirsiniz. İyi tatiller.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir